| |
Click on a photo for full size,
Leipzig den 22. august,
BIS2 veteran
Racedommer : Burkhard Seibel, D og
gruppedommer Walter Schicker, D.
Tillykke til
ejerne Aase og Mogens Holm Jensen
, Bornholm
|
|
BEAGLEUDSTILLING I ÅSEDA, SVERIGE 14.
AUGUST 2010:
Dynamic Flyer’s Posh Teddy –
Bedste han, Bedst i Racen.
DKCH INTCH INTCH(U) NV09
Dynamic Flyer’s Silent Night Wind – Bedste Han 2.
Dommer: Morgan Wackt, S.
|
RINGE VSS 2010
Onsdag den 21. juli 2010 blev der afholdt schweissprøve på Fyn i
forbindelse med VSS.
Dynamic Flyer’s Sensual
Storm – kaldet Storm - var til VSS Schweissprøve.
Han fik en flot flot 1. præmie på 3
timer/400 meter
Tillykke til ejerne |
BEAGLE CERTUDSTILLING I
RINGE D 24 JULI 2010.
DYNAMIC FLYER’S POSH TEDDY: 1. vinder
JUNIORKLASSE (17 stk), juniorCERT, BEDSTE HAN 3.
DKCH, INTCH, INTCH(U), NV09 DYNAMIC FLYER’S
SILENT NIGHT WIND: 1.vinder CHAMPIONKLASSE (12 stk), klubCERT,
BEDSTE HAN 1, BEDST I MODSAT.
SE Bir
DOMMER: NOREEN HARRIS – AUSTRALIEN.
BEDSTE
AVLSKLASSE
VSS UDSTILLING I RINGE D
23 JULI 2010.
DYNAMIC FLYER’S POSH TEDDY: 1.vinder
JUNIORKLASSE (17 stk), juniorCERT, BEDSTE HAN 3, CERT.
DKCH, INTCH, INTCH(U), NV09 DYNAMIC FLYER’S
SILENT NIGHT WIND og hans far DKCH, USACH STARBUCK TORBAY ABOUT FACE
: NR 2 i PARKLASSE (9 stk).
DKCH, INTCH, INTCH(U), NV09 DYNAMIC FLYER’S
SILENT NIGHT WIND: ANDEN BEDSTE AVLSKLASSE.
DOMMER: ELLY VERVOORT – HOLLAND.
Tillykke til ejerne |
TRIPLE DOG
SHOW i JÖNKÖPING d. 19, 20, 21 JUNI 2010.
DAG 1:
DKCH, INTCH, INTCH(U),NV09 DYNAMIC FLYER’S SILENT NIGHT WIND
– BEDSTE HAN 3, Res.CACIB.
DYNAMIC FLYER’S POSH TEDDY – BEDSTE
HAN, BIR, BIG3.
RACEDOMMER: STEFAN SINKO
– SLOVAKIET. GRUPPEDOMMER: WAYNE BURTON – AUSTRALIEN.
DAG 2:
DKCH, INTCH, INTCH(U),NV09 DYNAMIC FLYER’S SILENT NIGHT
WIND – BEDSTE HAN 2, CACIB.
DYNAMIC FLYER’S POSH TEDDY –
BEDSTE HAN, BEDST I MODSAT KØN.
RACEDOMMER: PAULA
HEIKKINEN-LEHKONEN – FINLAND.
DAG 3: DKCH,
INTCH, INTCH(U), NV09 DYNAMIC FLYER’S SILENT NIGHT WIND
– BEDSTE HAN, CACIB, BIR, BIG, BIS6.
DYNAMIC FLYER’S POSH TEDDY –
BEDSTE HAN 3.
RACEDOMMER: NILS MOLIN –
SVERIGE.
GRUPPEDOMMER: NILS MOLIN
– SVERIGE.
BIS-DOMMER: RONY
DOEDJINS – HOLLAND.
Tillykke til ejerne |
Beagleudstilling i Broby 25/4-10
Dynamic Flyer's Rocking Giggler 1 vinder i
Veteranklassen med CK. BTK 3
International udstilling i Hässleholm 23/5-10
Dynamic Flyer's Rocking Giggler BIR veteran BTK 3
Tillykke til ejerne |
24-04-2010
VDH LINGEN
Jean-Pierre
Achtergael, B : Ex 1v BIR Veteran
Rony Doedijns,
NL : BIS2 Veteran
Tillykke til
ejerne Aase og Mogens Holm Jensen
, Bornholm |
BEAGLE UDSTILLING BROBY, SVERIGE D 25 APRIL
2010.04.27
DYNAMIC FLYER’S POSH TEDDY
BIR-hvalp
DOMMER: CURT-CHRISTER GUSTAVSSON, SVERIGE.
EJERE: BRITT NEUMANN & JENS H. HOLBECH,
SVERIGE.
|
INTERNATIONAL UDSTILLING I STOCKHOLM d 4
APRIL 2010.
DYNAMIC FLYER’S POSH TEDDY
BEDST I RACEN-hvalp, BEST IN SHOW 3 (blandt 60
hvalpe).
RACEDOMMER: MANUEL LOUREI BORGES, PORTUGAL.
BIS-Hvalp DOMMER: NEMANJA JOVANOVIC, SERBIEN.
EJERE: BRITT NEUMANN OG JENS HOLBECH, SVERIGE
|
DKCH INTCH NV09
DYNAMIC FLYER’S SILENT NIGHT WIND Champion of
Champions” 2010, han nåede til runde 2 Dommerne var Carl-Johan
Adlercreutz, S. Göran Bodegård, S. Kari Järvinen, FIN.
|
MALMØ INTERNATIONAL UDSTILLING
D. 21 MARTS 2010. DYNAMIC FLYER’S POSH TEDDY.
BEDSTE HVALP I RACEN, DOMMER SEAMUS OATES, IRELAND.
EJERE : BRITT NEUMANN OG JENS HOLBECH.
|
Beagle Klubben Ll Skensved hallen,
13.03.2010
DKCH KLBCH BDSG02
Free Stride's Bright All For Uranus blev bedste veterantæve og BTK4.
også VCRT
INTCH DKCH
KLBCH Dt. Vet.-Ch. (VDH) Dt. Vet.-Ch.(BCD) HUVCH EUVV08.
Dynamic Flyer´s Blue Funny Fish blev bedste Veteranhan og BHK 2 også
VCRT
Ejere: Aase og Mogens Holm-Jensen
|
INTERNATIONAL
UDSTILLING FREDERICIA D 30 JANUAR 2010.01.31
DKCH INTCH NV09
DYNAMIC FLYER’S SILENT NIGHT WIND
BEDST I RACEN, CACIB,
BEDST I GRUPPEN 3.
RACEDOMMER: KURT
NILSSON, SVERIGE
GRUPPEDOMMER: HARRY
TAST, FINLAND
TILLYKKE TIL EJERNE
BRITT NEUMANN OG JENS HOLBECH
|
2 Internationale udstillinger i Göteborg ”My Dog ” d 7 og 8 Januar 2010,
der blev Hubert BIR begge dage med CACIB, d 7 Januar blev han desuden
BIG2. Racedommer og gruppedommer d 7, Nina Karlsdotter, Sverige.
Racedommer d 8 var Karl-Erik Johansson, Sverige.
|
|